Rozdział II - Materia

Dyskusja na temat teorii Ruchu wszechświata
Awatar użytkownika
Autor
Autor

Rozdział II - Materia

Post autor: Autor » 29 paź 2017, 11:56

W tym rozdziale zostaje przedstawiona teoria dotycząca istnienia wszelkiej materii. Zaczynamy zauważać, iż nowa teoria powstawania wszechświata odpowiada właściwością aktualnie obserwowanego wszechświata. Dodatkowo zostaje wytłumaczone tajemnicze dotąd zjawisko grawitacyjne obserwowane w widzialnych galaktykach. Nabiera znaczenie zwrot użyty w samym tytule książki - wszechświat rzeczywiście jest w ruchu.

Zapraszam do dyskusji.
niebieskieucho
Kontakt:

Re: Rozdział II - Materia

Post autor: niebieskieucho » 04 lut 2018, 14:29

Powstanie materii moim zdaniem jest dzielem czystego przypadku. Oczywiscie moge w ogólnym zarysie podac scenariusz jejze poczecia.
Śniło mi się, że na moim podwórku wylądowało UFO, ale jak się obudziłem to już ich nie było
I had a dream that on my yard a UFO landed but when I woke up, they had already gone
Awatar użytkownika
Autor
Autor

Post autor: Autor » 01 kwie 2018, 19:22

Bardzo ciekawe. Prosiłbym :)
niebieskieucho
Kontakt:

Post autor: niebieskieucho » 03 kwie 2018, 11:50

Autor pisze:
01 kwie 2018, 19:22
Bardzo ciekawe. Prosiłbym :)
Piszę ogólnikowo, bo nie jestem fizykiem. Moją niżej przedstawioną idee należy traktować jako przypuszczenie, że taki był scenariusz narodzin materii.

Materia wszechświata zrodziła się z pierwotnego eteru (innymi słowy pra-materii), który wypełniał całą jego przestrzeń. Zmaterializowana część wszeświata powstała ok. 14 miliardów lat temu (jeżeli poprawnie wyliczono), z przypadkowej koncentracji eteru, którego masa zaczęła rotować i komplikować swoje formy. Skoncentrowana masa eteru przestrzeni zapoczątkowała lawinowe tworzenie się najprostszych cząstek, które zaczęły łączyć się ze sobą, prowadząc do powstania najprostszego pierwiastka, wodoru. Zaczęły się tworzyć niezliczone, gigantyczne, wirujące obłoki wodoru o masie w przybliżeniu równej obecnej materialnej części wszechświata, prowadząc do dalszych ewolucji różnych form materii. Stan tworzenia się materii trwał do czasu zbilansowania się mas eteru i materii.
Tak więc materia powstała z początkowego “luzu” a nie wszechświat, i nie z początkowego “scisku”.
Śniło mi się, że na moim podwórku wylądowało UFO, ale jak się obudziłem to już ich nie było
I had a dream that on my yard a UFO landed but when I woke up, they had already gone
ODPOWIEDZ